Auto na gaz – czy to się opłaca?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas nie wyobraża sobie życia bez samochodu.
Niestety, użytkowanie samochodu wiąże się z dość dużymi kosztami, a niewątpliwie do najwyższego z nich zaliczyć należy koszt paliwa. Dlatego bardzo często osoba, która pokonuje dużo kilometrów swoim samochodem zastanawia się jak może zaoszczędzić na paliwie. Wtedy właśnie ta osoba zaczyna rozważać możliwość montażu instalacji LPG w swoim aucie.
Rozważania te powinny uwzględnić zarówno plusy, jak i minusy takiego rozwiązania.
Do plusów instalacji gazowej w samochodzie należy przede wszystkim obniżenie kosztów paliwa. Liczy się średnio, że z każdych 100 zł. wydanych na benzynę jesteśmy w stanie zaoszczędzić ok. 50 zł. na tym samym pokonanym dystansie.
Dodatkowym plusem jest to, że montaż instalacji LPG sprawia, iż nasz samochód posiada alternatywne źródła zasilania. Możemy sami wybierać rodzaj paliwa jakim chcemy zasilać samochód, co znacznie wydłuża dystans jaki możemy pokonać bez konieczności tankowania.
Decyzja o montażu gazu w naszym samochodzie powinna uwzględnić również minusy, do których należy na pewno koszt montażu takiej instalacji, a także większy koszt corocznego przeglądu. Przez montaż butli na gaz zmniejsza się nam również ilość miejsca w bagażniku. Pamiętać należy także o zakazie parkowania aut z instalacją LPG na większości parkingów podziemnych.
Dlatego na pytanie \”czy auto na gaz jest opłacalne\” każdy powinien odpowiedzieć sobie sam.